Reklama

Reklama

Wstrzymany ruch w centrum Warszawy. Powodem rodzina nurogęsi

Warszawska policja musiała na moment wstrzymać ruch na biegnącej przez dzielnicę Mokotów ulicy Czerniakowskiej. Powodem była migracja rodziny nurogęsi. Matka z grupką młodych przemierzyła niełatwą trasę z Łazienek Królewskich do Wisły.

Reklama

O niecodziennej sytuacji poinformował w poniedziałek na Facebooku Zarząd Zieleni miasta stołecznego Warszawy. "Sukces! Pierwsza w tym roku rodzina nurogęsi bezpiecznie przeszła przez ul. Czerniakowską i dotarła do Wisły!" - napisano.

Reklama

Jak podkreślono, udane przejście ptasiej rodziny było możliwe m.in. dzięki szybkiej interwencji policjantów, którzy wstrzymali na chwilę ruch w momencie, w którym matka i dwunastka młodych przemierzała ul. Czerniakowską. Wiosną nurogęsi, rzadko gniazdujące w Polsce, przemieszczają się w Warszawie między Łazienkami Królewskimi a Wisłą.

Zobacz także: Ekolog: Bioróżnorodność to największy skarb. Tylko ona uchroni nas przed pandemiami

Kierowcy proszeni o ostrożność

Zieleń Warszawska zaapelowała w najbliższych miesiącach o ostrożność, nie tylko na ul. Czerniakowskiej, ale również na Myśliwieckiej oraz w Parku Agrykola. Poproszono także kierowców o ostrożniejszą jazdę. 

Jak podkreślono, w przypadku kolejnych spodziewanych migracji, ruch może być znowu wstrzymywany przez służby. Przeprawę nurogęsi ma ułatwić też obniżenie poziomu wody w Kanale Piaseczyńskim. Ponadto, we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich, przy ul. Myśliwieckiej wycięto specjalne przejścia w murkach przeznaczone dla ptaków.

Warszawskie nurogęsi są o tyle niezwykłe, że nie będąc gatunkiem parkowym, gniazdują w stolicy prawie wyłącznie na terenie Łazienek Królewskich.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama