Reklama

Wołomin: Rozwiązana sprawa rozboju sprzed 23 lat

Policjanci i prokuratorzy z Wołomina (woj. mazowieckie) rozwiązali sprawę rozboju sprzed 23 lat. Śledczy zatrzymali jednego z czterech sprawców, którzy z bronią w ręku wtargnęli do domu jednorodzinnego w Radzyminie i sterroryzowali mieszkające tam małżeństwo właścicieli oraz ich dorosłą córkę z mężem.

Sierż. sztab. Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie poinformowała, że do zdarzenia doszło w lipcu 1999 roku. - W nocy czterech sprawców wtargnęło do domu jednorodzinnego w powiecie wołomińskim - podkreśliła policjantka.

Sterroryzowali domowników bronią

- Przy użyciu broni oraz niebezpiecznych przedmiotów mężczyźni dokonali rozboju, a ich głównym celem była kradzież. Gdy właściciel posesji nie chciał dobrowolnie wydać pieniędzy, sprawcy grozili mu bronią palną, pobili go metalową rurką, dopuścili się innych brutalnych zachowań wobec pokrzywdzonych. Przestępcy ukradli 20 tysięcy złotych, cztery tysiące dolarów oraz złotą biżuterię - podała Monika Kaczyńska.

Reklama

Wskazała, że w 1999 roku nie wykryto sprawców tego przestępstwa. - Jednak sprawiedliwości stało się zadość. Do sprawy sprzed 23 lat powrócili policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wołomińskiej komendy, ściśle współpracując z Prokuraturą Rejonową w Wołominie - zaznaczyła.

- Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Stołecznej Policji zastosowało nowe metody badawcze, na podstawie których ustalono jednego ze sprawców zdarzenia. Jest to 42-latek, który aktualnie przebywa w zakładzie karnym za inne popełnione przestępstwo - dodała.

Sprawa ma charakter rozwojowy

Pod koniec lutego 2022 roku 42-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wołominie, gdzie usłyszał zarzut rozboju. - Podejrzany nie przyznał się do popełnienia czynu i odmówił składania wyjaśnień - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

- Zastosowany został wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Podejrzany obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa - podała prokurator.

- Sprawa ma charakter rozwojowy i na dalszym etapie postępowania zaplanowano czynności zmierzające do wykrycia pozostałych sprawców - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: napad | rozbój | policja | zatrzymanie | prokuratura

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy