Reklama

Reklama

Woj. mazowieckie bez Warszawy. Posłowie PO krytykują pomysł PiS

Posłowie PO Marcin Kierwiński, Jan Grabiec i Andrzej Halicki podczas dzisiejszej konferencji prasowej komentowali pomysł PiS - odłączenia Warszawy od województwa mazowieckiego, co skutkowałoby powstaniem dwóch nowych województw w miejscu jednego. - Wprowadzenie podziału wiąże się z tym, że na wiele lat pieniądze dla Mazowsza mogłyby być po prostu zablokowane, a może i bezpowrotnie stracone – przekonywał Marcin Kierwiński.

- To pomysł, który generuje skrajny bałagan jeśli chodzi o kwestie europejskie. Każde z województw dysponuje regionalnym programem operacyjnym, to są znaczne środki i one głównie wpierają rozwój naszych województw  - mówił podczas dzisiejszej konferencji Marcin Kierwiński.

- Wprowadzenie podziału województwa wiąże się z tym, że na wiele lat pieniądze dla Mazowsza mogłyby być po prostu zablokowane, a może i bezpowrotnie stracone - dodał.

W jego opinii,  z punktu widzenie środków europejskich jest to rozwiązanie całkowicie niekorzystne dla Mazowsza.

Reklama

Nowe województwo, większa biurokracja

- Utworzenie dwóch województw w miejsce jednego spowoduje strukturalnie duże wydatki na administrację. Szacujemy, że oznacza to ponad tysiąc nowych miejsc pracy dla urzędników, w tym co najmniej 400 etatów  kierowniczych - mówił Jan Grabiec.

- Jeżeli posłowie PiS chcą rzeczywiście podnieść poziom życia nam mieszkańcom Mazowsza, spowodować impuls rozwojowy w różnych powiatach mazowieckich - zapraszamy ich do zespołu, który właśnie taki cel sobie stawia. Powołamy go w tym tygodniu - zapowiedział z kolei Andrzej Halicki.

Dowiedz się więcej na temat: Woj. mazowieckie bez Warszawy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje