Reklama

Wieźli 17-letnią Klaudię na przeszczep. "Wiedzieli już, że nie zdążą"

Rodzina wioząca 17-letnią Klaudię na przeszczep nerki miała do pokonania ponad 300 kilometrów z Poznania do szpitala w Warszawie. Spieszyli się, bo informacja o czekającym na dziewczynę narządzie pojawiła się nieoczekiwanie. Liczyła się każda minuta. Jednak stres i pośpiech doprowadził do pomyłki na autostradzie, który opóźnił podróż. Gdy dojechali do miasta, spowolnił ich korek. Matka nastolatki, chwytając się ostatniej deski ratunku, zadzwoniła po pomoc na numer alarmowy. Reakcja funkcjonariuszy z stołecznej "drogówki" była natychmiastowa.

"Dzień 12 maja 2023 roku okazał się być dniem, w którym 17-letnia Klaudia otrzymała od losu drugie życie" - piszą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w internecie. Przedstawili oni poruszającą historię oczekującej na przeszczep nerki dziewczyny, która zdążyła na operację dzięki postawie funkcjonariuszy.

Jak się dowiadujemy ze strony KSP, narząd dla młodej pacjentki znalazł się w chwili, gdy rodzina Klaudii była już w drodze z Poznania do Warszawy. "Musieli zdążyć do godziny 16:00. Czas w takich przypadkach gra ogromną rolę. Liczyła się każda sekunda, a minuty uciekały nieubłaganie" - czytamy w komunikacie ze zdarzenia.

Reklama

Z deszczu pod rynnę. Jechali autostradą, pomylili skręt

Niestety, nerwy spowodowane powagą sytuacji sprawiły, że kierowca wiozący dziewczynę do szpitala źle skręcił na autostradzie. Powrót na właściwy kurs znacząco wydłużył czas dojazdu.

Kolejny problem pojawił się, gdy auto z nastoletnią pasażerką było już w Warszawie. Rodzina utknęła wtedy w "gigantycznym korku" - jak opisują policjanci. "Wiedzieli już, że nie zdążą" - podają funkcjonariusze. Nie widząc innego rozwiązania, matka jadącej na ratujący życie zabieg chorej zadzwoniła pod numer 112, prosząc o pomoc.

Będący w dyspozycji dyżurnego policjanci z warszawskiej "drogówki" otrzymali zlecenie do podjęcia niezwłocznej interwencji. Byli to: st. sierż. Katarzyna Kalwat i asp. szt. Piotr Marszał. Szybko odnaleźli pojazd podany w komunikacie z centrali.

"Mundurowi bez chwili zawahania podjęli się eskorty, dzięki czemu wszyscy bezpiecznie dotarli do szpitala... na czas" - poinformowała KSP. Jak można dowiedzieć się z policyjnej relacji, udało się to "dzięki czujności, zaangażowaniu i wieloletniemu doświadczeniu".

Historia ze szczęśliwym zakończeniem. Policjanci odwiedzili pacjentkę

Rodzina Klaudii doceniła postawę funkcjonariuszy i podziękowała w e-mailu wysłanym na adres kancelarii Komendy Stołecznej Policji. W korespondencji zawarto również prośbę o możliwość spotkania z policjantami, którzy pomogli ścigającym się z czasem poznaniakom.

Funkcjonariusze spełnili tę prośbę i odwiedzili Klaudię po operacji w szpitalu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | policja | drogówka | przeszczep | przeszczep nerki | szpital

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy