Reklama

Reklama

Warszawski ratusz składa zawiadomienie do prokuratury ws. Marszu Niepodległości

- Informuję, że Warszawa składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie symboli, znaków i haseł, które pojawiły się na Marszu Niepodległości - powiedział w środę rzecznik warszawskiego Urzędu Miasta Kamil Dąbrowa.

Jak przekazał rzecznik stołecznego ratusza zdaniem urzędników symbole, znaki i hasła, które pojawiły się na Marszu Niepodległości wyczerpują znamiona nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych.

Dodał, że chodzi między innymi o hasła "USA imperium zła", "Czarny blok - biała siła", "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści", "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę", "Tu jest Polska, nie Izrael".

"Ponadto oprócz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych nasi eksperci, prawnicy znaleźli również takie czyny jak: sprowadzanie niebezpieczeństwa poprzez stosowanie otwartego ognia w zgromadzeniu podczas palenia flagi Unii Europejskiej i flagi LGBT" - powiedział Dąbrowa.

Reklama

Podał również, że kolejnym punktem w zawiadomieniu do prokuratury jest sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagraża życiu lub zdrowiu osób "mającego postać rozprzestrzeniania substancji duszących poprzez użycie na masą skalę środków pirotechnicznych".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy