Reklama

Warszawa: Zawaliła się kamienica. Ewakuowano mieszkańców

W poniedziałek wieczorem zawaliła się klatka schodowa w kamienicy przy ul. Wileńskiej w Warszawie. Ratownicy z psami przeszukali gruzowisko; nie znaleziono ofiar. Budynek nie był zamieszkany, ale ewakuowano blisko 60 mieszkańców sąsiedniej kamienicy. Spędzili oni noc w lokalach zapewnionych przez władze dzielnicy.

Klatka niezamieszkałej pięciokondygnacyjnej kamienicy przy ulicy Wileńskiej 5 na Pradze zawaliła się w poniedziałek przed godziną 20.00. Na miejscu pracowało m.in. kilkudziesięciu strażaków, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

"Psy zakończyły przeszukiwanie zawaliska. Nie oznaczyły miejsc, w których mogłyby znajdować się żywe osoby" - powiedział PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Ewakuacja mieszkańców

Prewencyjnie ewakuowano 56 mieszkańców sąsiedniej kamienicy, na której pojawiły się pęknięcia. Jak informuje RMF FM, jeszcze dziś będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Reklama

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała na Twitterze, że część mieszkańców ewakuowanego budynku spędziła noc w hotelu.

Wejść do obu kamienic na warszawskiej Pradze od rana chronią policjanci, którzy stoją w bramach. Chodnik przy kamienicach odgrodzony jest taśmą - relacjonuje RMF FM.

Zabytkowa kamienica

Kamienica, której część uległa zawaleniu, znajdowała się w gminnej ewidencji zabytków. Poinformował o tym na Facebooku stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy