Reklama

Reklama

Warszawa: Wybił cegłą szybę w karetce. Został zatrzymany

​Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o uszkodzenie karetki pogotowia - poinformowała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Sprawca wybił szybę w ambulansie przy użyciu cegły.

Reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przy ul. 11 Listopada na warszawskiej Pradze Północ. - Z ustaleń policjantów wynikało, że załoga pogotowia przyjechała na miejsce wykonywać swoje obowiązki służbowe. Zostali wezwani do dziecka, które gorączkowało - powiedziała mł. asp. Irmina Sulich.

Reklama

- W trakcie badania, kiedy w pojeździe była matka z dzieckiem, do karetki podszedł pijany mężczyzna, który zachowywał się bardzo agresywnie. W pewnym momencie chwycił cegłę i rzucił nią w kierunku karetki, co spowodowało wybicie szyby, po czym wandal oddalił się z miejsca zdarzenia - tłumaczyła.

Wskazała, że następnego dnia policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące uszkodzenia mienia. Straty zostały wycenione na 8500 złotych.

Sprawcą był ojciec dziecka

- Informacja ta trafiła do wszystkich policjantów z Pragi Północ. Jak się okazało, sprawcą zdarzenia był ojciec dziecka. Funkcjonariusze znali jego tożsamość, lecz utrudnieniem było to, że mężczyzna nie posiadał stałego miejsca zamieszkania - przekazała. - Dzięki dzielnicowym z Pragi Północ, którzy mają doskonałe rozeznanie w terenie, udało się szybko ustalić, gdzie może przebywać - zaznaczyła, dodając, że sprawca został zatrzymany.

Podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia mienia i narażenia kierowcy karetki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. - Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów - dodała. 

28-latek został objęty policyjnym dozorem. Musi stawiać się w komendzie siedem razy w tygodniu.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje