Reklama

Reklama

Warszawa: W mieszkaniu trzymał arsenał broni. Wśród nich topory ze średniowiecza

Policjanci z komisariatu na warszawskim Bemowie zatrzymali 40-letniego mieszkańca, który w mieszkaniu trzymał bez wymaganego pozwolenia ponad 290 sztuk amunicji oraz topory mogące pochodzić z okresu średniowiecza.


Policjanci z komisariatu na Bemowie pracowali nad ujawnieniem osób, które mogą posiadać broń lub amunicję nabytą w nielegalny sposób. Na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali lokal na terenie dzielnicy, gdzie bez wymaganego zezwolenia mogła być przechowywana amunicja.

Kiedy policjanci weszli do mieszkania, w pokoju, w którym przebywał mężczyzna, na półkach leżała amunicja strzelecka w ilości kilkuset sztuk. Policjanci na miejsce wezwali pirotechników, którzy ją zabezpieczyli.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również kilka toporów prawdopodobnie z okresu średniowiecza. Będą one przekazane do dalszych badań przez specjalistów. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny.

Reklama

40-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że poszukiwanie bez pozwolenia ukrytych lub porzuconych zabytków, czy też wojskowych elementów, zwłaszcza przy użyciu narzędzi elektrycznych, (np. wykrywacza metali) jest sprzeczne z prawem.

Reklama

Reklama

Reklama