Reklama

Warszawa: W kanale ciepłowniczym znaleziono zakleszczonego mężczyznę

W Warszawie strażnicy znaleźli w kanale ciepłowniczym rannego mężczyznę, który wisiał zakleszczony na drabince głową w dół. Jak poinformowała stołeczna straż miejska, mężczyzna w tamtym momencie tracił już przytomność. Odkrycia dokonano podczas kontrolowania miejsc przebywania osób w kryzysie bezdomności.

Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego kontrolowali węzły ciepłownicze przy ul. Elektronowej. W jednym z włazów zauważyli wiszącego głową w dół człowieka, którego noga była zakleszczona w elementy metalowej drabinki.

Zakleszczony mężczyzna w kanale. Nie odpowiadał już na pytania

- Mężczyzna nie odpowiadał na pytania strażników, a jedynie lekko poruszał rękami. Konstrukcja drabiny była bardzo niestabilna - poinformowała w poniedziałek stołeczna Straż Miejska.

Na miejsce wezwano straż pożarną i pogotowie ratunkowe. - Kilka minut później na miejsce przyjechały wozy ratownicze. Dwóch strażaków zeszło do kanału na linach. Sprawdzili parametry życiowe mężczyzny, ustabilizowali konstrukcję, a gdy to było już możliwe, trzeci strażak odciął fragment drabiny z zakleszczonym mężczyzną - relacjonuje stołeczna SM.

Reklama

Poszkodowanego wydobyto na powierzchnię za pomocą alpinistycznego sprzętu ratunkowego i przekazano ratownikom medycznym. Mężczyzna był ranny w nogę i stracił sporo krwi. Był też bardzo wychłodzony. Został przewieziony do szpitala specjalistycznego przy ul. Szaserów. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | straż miejska | strażnicy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy