Reklama

Reklama

Warszawa stanie w korkach

Remonty w stolicy, które są kontynuowane oraz całkiem nowe, zbiegną się w ten weekend. Utrudnienia w ruchu najlepiej ominąć... wyjeżdżając za miasto

Już w ten piątek drogowcy zabiorą się do dalszej wymiany kolejnych fragmentów nawierzchni w Al. Jerozolimskich.

Reklama

Tym razem prace prowadzone będą na odcinku od ul. Chałubińskiego do ul. Żelaznej. Remontowana jezdnia północna, w kierunku ronda Zawiszy, zostanie całkowicie zamknięta, a objazd będzie prowadził od ul. Chałubińskiego przez ul. Koszykową do ul. Lindleya.

Remont goni remont

W tym samym czasie będą też trwały prace na Wybrzeżu Gdyńskim, na odcinku od mostu Gdańskiego do wiaduktu Krasińskiego. Remontowana jezdnia w kierunku centrum miasta, będzie tylko zwężona.

Kolejne wymiany nawierzchni odbędą się na ul. Wilanowskiej. Na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Wernyhory ruch zostanie ograniczony do jednego pasa. Zarząd Dróg Miejskich od 30 marca do połowy roku zaplanował wymianę nawierzchni m.in. na ulicach: Międzynarodowej, Szwedzkiej, Al. Jerozolimskich, Jagiellońskiej.

Autobusy znów na objazd

W najbliższy piątek zostanie również zamknięte Krakowskie Przedmieście na wysokości skrzyżowania z ul. Królewską. Ruch autobusowy zostanie zamknięty, a trasa pojazdów poprowadzi zgodnie z wcześniejszymi objazdami.

To już na szczęście przedostatni etap remontu, który według planu ma zakończyć się wraz z końcem lipca.

Ostatnim remontowanym fragmentem jest odcinek od ul. Miodowej do pomnika Mickiewicza.

- Bardzo możliwe, że Krakowskie Przedmieście zostanie oddane do użytku przed czasem - sądzi Agata Choińska z zespołu prasowego ZDM.

Będzie nowy wiadukt

W ostatnich dniach Zarząd Dróg Miejskich podpisał z firmą Skanska umowę na remont wiaduktu Powązkowskiego. Według zawartej umowy praca będzie rozłożona na dwa etapy. Podczas pierwszego, który potrwa do końca października, zostanie wybudowana połowa wiaduktu.

Na cały remont, który zakłada rozbiórkę starych obiektów i wybudowanie nowych, firma ma 20 miesięcy. W najbliższy poniedziałek Skanska odbierze teren od Zarządu Dróg Miejskich i rozpocznie pracę.

Autor: Sara Kałużna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje