Reklama

Reklama

Warszawa: Rosjanin i Białorusin zaatakowali Ukraińca. Interweniowała policja

Rosjanin i Białorusin zaatakowali 20-letniego Ukraińca na Pradze Północ w Warszawie. Policjanci patrolując okolice ulic Brzeskiej i Ząbkowskiej zauważyli zdarzenie i interweniowali. Okazało się, że obywatele Białorusi i Rosji mieli przy sobie narkotyki. 18-letni Rosjanin był też poszukiwany rozbój z użyciem noży. Mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego.

Patrol wywiadowców podczas służby na Pradze Północ zauważył kilka dni temu niepokojącą sytuację w okolicy skrzyżowania ulicy Brzeskiej i Ząbkowskiej. - Dwóch mężczyzn używało siły fizycznej wobec trzeciego - podała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko.

- Policjanci zareagowali błyskawicznie, odciągnęli napastników i założyli im kajdanki. Ustalili, że 20-letniemu obywatelowi Ukrainy nic się nie stało. Wyjaśnił on, że pomiędzy nim a mężczyznami doszło do zwykłego nieporozumienia - przekazała rzeczniczka.

Reklama

- Policjanci skontrolowali jednak 18-latka z Rosji i 41-latka z Białorusi. - Przy młodszym znaleźli srebrne zawiniątko z suszem roślinnym, a przy starszym zawiniątko z białym proszkiem - mówiła.

Jak dodała Onyszko, "wywiadowcy wezwali na miejsce dwa kolejne patrole i cała trójka została przewieziona na komendę, gdzie sprawdzono ich tożsamość". 

- Okazało się, że 18-latek był poszukiwany przez północnopraskich kryminalnych do sprawy rozboju z użyciem noży, który miał miejsce 10 września. Tego przestępstwa miał dopuścić się z dwoma innymi osobami, które po zatrzymaniu trafiły do aresztu tymczasowego - tłumaczyła rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty

Po sprawdzeniu na komendzie białego proszku tester wykazał, że był to mefedron, a susz roślinny zawierał zabronione substancje.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania zabronionych środków. 18-latek trafił też na przesłuchanie do prokuratury, gdzie usłyszał jeszcze zarzut za współudział w rozboju. Po decyzji sądu został tymczasowo aresztowany. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy