Reklama

Reklama

Warszawa: Ratownicy medyczni ugasili pożar sklepu

W środę w Warszawie doszło do pożaru jednego ze sklepów. Zanim na miejsce przyjechali strażacy, ogień ugasili ratownicy medyczni stacjonujący w oddziale przy ul. Wrzeciono. - Wielkie chapeau bas - powiedział Interii kpt. Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 12 przy ul. Wrzeciono w Warszawie. Pożar rozprzestrzenił się w jednym z tamtejszych sklepów. W tym samym budynku mieści się stacja pogotowia ratunkowego Meditrans.

Na miejsce wezwano straż pożarną. Zanim jednak strażacy dojechali do pożaru, akcję gaśniczą koordynowali ratownicy medyczni.

- Gdy przyjechaliśmy na miejsce, ratownicy gasili pożar za pomocą gaśnic proszkowych. My z kolei zajęliśmy się jego dogaszaniem i sprawdzaniem pogorzeliska - powiedział Interii kpt. Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy.

"Postawa godna pochwały"

Reklama

Jak przekazał Piotr Owczarski z centrum prasowego pogotowia Meditrans, jeden z ratowników jest strażakiem ochotnikiem i to on kierował akcją do czasu przyjazdu na miejsce straży pożarnej.

- Postawa ratowników medycznych jest godna pochwały. Bardzo dobrze się zachowali, wielkie chapeau bas - dodał kpt. Wojciech Kapczyński.

W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy