Reklama

Reklama

Warszawa: Protest przeciwko "czyścicielom kamienic"

​"Dość nękania lokatorów. Dość paserstwa" - pod takim hasłem przed kamienicą przy Noakowskiego 16 w Warszawie odbył się protest zorganizowany przez Komitet Obrony Praw Lokatorów. Uczestnicy pikiety, która rozpoczęła się po godzinie 18, protestowali przeciwko "czyścicielom kamienic".

Lokalizacja protestu nie była przypadkowa. Przy Noakowskiego 16 siedzibę ma firma Fenix, która zdaniem organizacji lokatorskich wiedzie prym wśród czyścicieli kamienic. 

W proteście brała udział między innymi Ewa Andruszkiewicz z Rady Społecznej działającej przy Komisji Weryfikacyjnej. 

"Zastanawiałam się dzisiaj, czy jest jakaś granica nasycenia tych ludzi i prawdopodobnie nie ma takiej granicy, bo te miliony, które oni robią - jest ich coraz więcej - ale apetyt jest coraz większy" - komentuje Ewa Andruszkiewicz. 

Kamienica przy Noakowskiego 16 w 2007 roku wskutek reprywatyzacji trafiła w ręce między innymi Andrzeja Waltza, czyli męża prezydent Warszawy. Kolejnym krokiem była sprzedaż nieruchomości firmie Fenix, która oficjalnie zajmuje się przywracaniem dawnej świetności kamienicom oraz sprzedażą apartamentów. Podobnie jest w przypadku Poznańskiej 14. Budynek także przejęła firma Fenix. Większość lokatorów już się wyprowadziła, pozostali nieliczni. 

Reklama

Anna Thomas, lokatorka z Poznańskiej 14, mówi, że metody czyścicieli kamienic to ciągłe podwyżki czynszów, remonty. "To jest coś potwornego, oni niszczą całą kamienicę, mury lecą. Huk, pył, żyć się nie da" - dodała. 

Reprywatyzacją Poznańskiej 14 w środę o godzinie 10 zajmie się komisja weryfikacyjna. Anna Thomas będzie jednym ze świadków. Przed komisję zostały wezwane też strony, czyli mecenas Robert N., Janusz Piecyk oraz prezydent Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że przed Komisją się nie pojawi. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne