Reklama

Reklama

Warszawa: Próbowali przemycić narkotyki w bieliźnie

Sąd zastosował tymczasowy areszt dla trzech cudzoziemców, którzy próbowali przemycić ponad 770 gramów kokainy - poinformowała PAP ppor. Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyźni ukryli kokainę w bieliźnie; zostali zatrzymani na Okęciu.

Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie na trzy miesiące obywateli Armenii, którzy w ubiegłym tygodniu zostali zatrzymani na Lotnisku Chopina w Warszawie. Mężczyźni próbowali przemycić do Erewania ponad 770 gramów kokainy. Przerzut narkotyków udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej we współpracy z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej mężczyźni mają 23, 35 i 44 lata. Podróżowali z Barcelony przez Warszawę do Erewania. Po przylocie do Warszawy nie opuścili strefy tranzytowej lotniska. Czekali tam na lot do Armenii. Podejrzenie służb miało wzbudzić ich nerwowe zachowanie.

Reklama

"Podchodząc do odprawy paszportowej, zostali poproszeni o przejście do kontroli szczegółowej. Jak się okazało u każdego z nich znaleziono od 200 do 300 gramów substancji. Łącznie cztery foliowe pakunki ukryte były w bieliźnie. Wstępna analiza proszku wykazała, że jest to wysokiej jakości kokaina, co dodatkowo potwierdziła dalsza ekspertyza przeprowadzona w laboratorium kryminalistycznym Straży Granicznej - poinformowała ppor. Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału SG.

Mężczyznom przedstawiono zarzut przewozu znacznej ilości narkotyków. Z informacji przekazanych przez straż graniczną wynika, że grozi im za to grzywna oraz do 15 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy