Reklama

Reklama

Warszawa: Pożar na Pradze-Południe. Zginęło małżeństwo

Strażacy dostali w nocy wezwanie do jednego z mieszkań na warszawskiej Pradze-Południe. Po dotarciu na miejsce odnaleźli w środku lokalu dwie nieprzytomne osoby. Mimo podjętej reanimacji, starszego małżeństwa nie udało się uratować.

Jak przekazał mł. kpt. Michał Skrzypa o godz. 3.04 strażacy otrzymali zgłoszenie, ze z mieszkania na 13. piętrze wydobywa się dym. - Po dotarciu na miejsce od świadków zdarzenia otrzymaliśmy informacje, że najprawdopodobniej w tym mieszkaniu może przebywać starsze małżeństwo. Do środka weszli ratownicy, którzy podczas przeszukiwania znaleźli dwoje nieprzytomnych, starszych ludzi.

Strażacy ewakuowali parę na zewnątrz i rozpoczęli udzielania im pierwszej pomocy - relacjonuje mł. kpt. Skrzypa.

Po chwili na miejscu pojawiło się też zespół pogotowia, który wspólnie ze strażakami prowadził resuscytację krążeniowo oddechową. - Niestety po 40 minutach lekarz stwierdził zgon. Dalej nasze działania polegały na dogaszaniu i oddymianiu mieszkania oraz klatki schodowej - powiedział strażak. Dodał, że na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru. - Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadzić dalej policja z prokuraturą - podkreślił Skrzypa.

Reklama

 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy