Reklama

Reklama

Warszawa: Poszedł na wieczorny spacer, natknął się na węża

Mieszkaniec warszawskiego Gocławka wyszedł wieczorem na spacer. Spokojna i miła przechadzka uliczkami w przyjemnej okolicy, która miała pozwolić na złapanie oddechu po upalnym dniu, zmieniła się w pełną niepokoju. Mężczyzna natknął się na... węża.

Mieszkaniec ulicy Korkowej wybrał się we wtorek na wieczorny spacer. Znieruchomiał nagle, gdy dostrzegł na chodniku tuż przed nim, pełzającego... węża. Wieczorny chłód wyraźnie nie sprzyjał gadowi, bo poruszał się powoli i z trudem. 

Nie był to na szczęście ogromny pyton dusiciel ani żaden jadowity przedstawiciel zmiennocieplnych. Spacerowiczowi udało się bezpiecznie schwytać węża, który w ciepłym mieszkaniu wyraźnie się ożywił. 

Przybyły na miejsce Ekopatrol straży miejskiej przejął "zgubę" i potwierdził, że jest to wąż zbożowy albinos, niejadowity i bardzo często spotykany w prywatnych hodowlach. 

Reklama

30-centymetrowy gad trafi do zoo

30-centymetrowy maluch prawdopodobnie uciekł z hodowli lub został przez właściciela porzucony. Znajdzie spokojne schronienie w Centrum CITES na terenie warszawskiego zoo.  

Węże zbożowe występują w południowo-wschodnim USA, od południowego New Jersey na południe po Florida Keys i na zachód po wschodnią Luizjanę. Gatunek został introdukowany na Karaibach, w niektóre miejsca Europy, a także na Hawaje. 

Odżywia się głównie gryzoniami, ptakami i ich jajami oraz jaszczurkami i płazami bezogonowymi.

Jest bardzo powszechnie hodowany w warunkach domowych. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy