Reklama

Warszawa. Postrzelił pracownika budowy z wiatrówki, wcześniej rzucał petardami i cebulą

45-latek z warszawskiego Targówka postrzelił z wiatrówki pracownika budowy - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko. Mężczyzna wcześniej rzucał w pracowników m.in. petardami, jajkami czy cebulą, okazując swoje niezadowolenie z powodu trwających obok jego domu prac.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z warszawskiego Targówka otrzymali informację o rannym pracowniku budowy. - Na miejscu mundurowi ustalili, że 42-latek został najprawdopodobniej postrzelony z wiatrówki przez sąsiada mieszkającego naprzeciwko, który już wcześniej demonstrował swoje niezadowolenie z prowadzonej budowy - podkreśliła kom. Paulina Onyszko.

- Na miejscu zjawiła się właścicielka posesji, która wyjaśniła, że od lutego mają problem z agresywnym sąsiadem, który stale niepokoi pracowników budowy, wyzywa ich, rzuca w nich petardami, jajkami, cebulą, prezerwatywami wypełnionymi wodą i strzela do nich z wiatrówki - przekazała policjantka.

Reklama

Mężczyzna zabarykadował się w domu

Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce udali się do wskazanego mężczyzny. - Ten jednak zabarykadował się w domu. Dopiero groźba wejścia siłowego przez strażaków przekonała mężczyznę do otwarcia drzwi. 45-latek zaprzeczył, jakoby miał posiadać wiatrówkę - zaznaczyła.

- Dzielnicowi skontrolowali jego dom. Na strychu pod deskami i izolacją termiczną ujawnili wiatrówkę z lunetą, zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością czarnej lepkiej substancji, dwa zawiniątka foliowe z suszem roślinnym, młynek do suszu konopnego, szklaną cygaretkę z zawartością brunatnej substancji oraz metalową puszkę z zawartością suszu roślinnego - podała.

Po zatrzymaniu 45-latek został doprowadzony do północnopraskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała 42-latka w zbiegu z narażeniem go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i posiadania narkotyków.

Decyzją prokuratora agresor został objęty policyjnym dozorem. Za zarzucane czyny może mu grozić do 3 lat więzienia.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | targówek | wiatrówka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy