Reklama

Reklama

Warszawa: Policja zbada sprawę proaborcyjnego hasła na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej

Warszawska policja przyjrzy się kwestii napisu "Aborcja jest OK", który pojawił się w nocy z piątku na sobotę na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej - poinformował w sobotę (21 listopada) asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Reklama

Jak informowały w sobotę media, w nocy z piątku na sobotę, na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie, ktoś napisał hasło: "Aborcja jest OK". Sprawą zajęła się już stołeczna policja.

Reklama

Asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji powiedział, że informację o pomazaniu Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej policjanci otrzymali w nocy.

Dodał, że funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. - Będziemy ustalać tożsamość tej osoby - zaznaczył Mrozek. Poinformował również, że napis został już usunięty przez zarządcę terenu.

Napis ma związek z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy