Reklama

Reklama

Warszawa: Podejrzany o uszkodzenie fasady kościoła nie trafi do aresztu

Sąd nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie drugiego z podejrzanych o uszkodzenie w noc wigilijną fasady kościoła Św. Krzyża w Warszawie. Prokuratura zapowiada złożenie zażalenia w tej sprawie.

Do zatrzymania drugiego z podejrzanych o uszkodzenie w noc wigilijną fasady kościoła Św. Krzyża poprzez naniesienie czerwoną farbą napisów doszło w niedzielę. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut uszkodzenia zabytku, po czym prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

We wtorek odbyło się posiedzenie, podczas którego sąd nie zastosował wobec podejrzanego środków zapobiegawczych. - Prokuratura nie zgadza się z decyzją sądu. W sprawie zostanie złożone zażalenie - zapowiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Reklama

Drugi podejrzany aresztowany

- W ocenie prokuratury jedynie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w prawidłowy sposób zabezpieczy tok prowadzonego śledztwa - dodała prokurator.

W ostatni dzień minionego roku do sprawy został zatrzymany pierwszy z podejrzanych, który również usłyszał zarzut uszkodzenia zabytku. Wobec niego sąd podzielił argumentację przedstawioną przez prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Jak wcześniej informował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, nad sprawą od początku pracowali policjanci pionu kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. - Zabezpieczono nagrania z monitoringu. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku straty przekraczają 100 000 zł - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje