Reklama

Reklama

Warszawa: Po ogromnej awarii przepływ ciepła stopniowo przywracany

Jak poinformowali przedstawiciele spółki Veolia Energia Warszawa S.A., najpóźniej w godzinach nocnych do większości dzielnic Warszawy znowu popłynie ciepła woda. Niestety, dostawy ciepła nie dotrą do Ursusa oraz do osób mieszkających w okolicy, w której doszło do awarii. Sytuacja na drogach na Mokotowie nadal jest trudna.

"Od godziny 17 ciepło płynie już do mieszkańców Wilanowa, Tarchomina, Żoliborza oraz częściowo na Pragę Północ i Bródno" - podała Veolia. "Ciepło będzie sukcesywnie docierało w pierwszej kolejności do mieszkańców Pragi Północ, Białołęki, Bielan, Targówka, Pragi Południe, Wawra i Ursynowa. Następnie na Śródmieście, Wolę, Bemowo, Ochotę i Włochy" - dodano.

Firma zakłada, że pełne przywrócenie ciepła w Warszawie nastąpi dzisiaj najpóźniej w godzinach nocnych, ale w dwóch dzielnicach nie będzie go przynajmniej do jutra. Do czwartku bez ciepła pozostaną mieszkańcy Ursusa oraz okolicy awarii, czyli obrębu ulic: Antoniewskiej, Trasy Siekierkowskiej, Idzikowskiego, Puławskiej, Limanowskiego, Gołkowskiej.

Reklama

Cały czas trwają prace

Veolia przypomniała również w najnowszym komunikacie, że nieprzerwanie pracuje nad usunięciem awarii sieci, która miała miejsce dzisiaj rano przy ul. Powsińskiej w Warszawie. Na miejscu stale jest 30 pracowników i ciężki sprzęt, a prace będą prowadzone bez przerwy aż do całkowitego usunięcia awarii. 

"Kończy się pompowanie wody z komór ciepłowniczych w celu zabezpieczenia miejsca awarii" - podała firma.

Zgłoszenie dotyczące awarii sieci ciepłowniczej na wysokości ul. Powsińskiej 67 wpłynęło do straży pożarnej w środę ok. godz. 9.45. 

"Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą wodą, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej" - informował kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej. Mazowiecka straż pożarna podała, że na miejscu powstało rozlewisko wody o długości ok. 600 m, gdzie utknęło ok. 200 samochodów. Strażacy otrzymywali też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach.

Wstępnie ustalono, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

Ulica Powsińska już przejezdna

Jak poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich, jezdnia ulicy Powsińskiej w stronę Wilanowa została odblokowana. Droga była nieprzejezdna po awarii ciepłowniczej w tym miejscu.

"Prace na jezdni są już zakończone. Przeprowadziliśmy tam badanie georadarem, nie ma na niej żadnych uszkodzeń, można po niej bezpiecznie jechać. Została uprzątnięta przez służby porządkowe" - poinformowała rzeczniczka ZDM.

Sytuacja na drogach jest trudna

Stołeczna policja poinformowała, że pomimo tego sytuacja na drogach na Mokotowie jest trudna. 

"Radzimy, żeby omijać okolice Sadyby i wybierać alternatywne drogi. Na miejscu są policjanci gotowi wskazywać inne trasy" - powiedział nadkom. Jarosław Sawicki, dyżurny z Komendy Stołecznej Policji.

Zarząd Transportu Miejskiego opublikował w internecie informacje o liniach, które zostały wyłączone z ruchu na czas usuwania szkód po awarii. Na ul. Świętego Bonifacego autobusy nie kursują w kierunku centrum. Linie 131, 180, 185, 187, 164, 159, 162 kierowane są objazdami. Autobusy nocne N33 i N83 również będą jeździły innymi ulicami. Więcej na ten temat tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy