Reklama

Reklama

Warszawa: Płonie hala z fajerwerkami przy Alei Krakowskiej

15 zastępów i 50 strażaków walczyło z pożarem hali przy Alei Krakowskiej na warszawskich Włochach - poinformował rzecznik mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej komendy PSP. Jak dodał, wewnątrz znajdowały się fajerwerki. Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że nikt nie ucierpiał.

Jak poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski, pożar objął we wtorek niedużą halę magazynową przy Alei Krakowskiej 274. Znajdujące się w środku fajerwerki wystrzeliwały, co utrudniało akcję gaśniczą. Strażakom udało się opanować sytuację. 

"Powoli zaczynamy opanowywać pożar. Nie mamy informacji o żadnych osobach poszkodowanych, pożar już się dalej nie rozwija" - powiedział natomiast PAP mł. kpt. Michał Skrzypa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Skrzypa zaznaczył, że pojawiły się informacje o tym, że w środku przebywa jedna osoba. Informacje te - jak dodał - pochodziły od jednej osoby i były ze sobą sprzeczne. Podkreślił, że strażacy ich nie potwierdzają.

Reklama

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Jak poinformowała na Twitterze Mazowiecka Straż Pożarna, w pożarze nikt nie zginął. Na miejscu pracowało 50 strażaków i 15 samochodów gaśniczych. Sytuacja została opanowana, trwa dogaszanie. 

Straż pożarna prowadziła działania mające na celu zarówno gaszenie płonącego budynku, jak i ochronę sąsiednich zabudowań. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy