Reklama

Reklama

Warszawa: Paser ukrył się przed policją w łóżku sąsiadki. Był nagi

Policjanci ze stołecznej samochodówki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo. Jeden z nich zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. - Przeskoczył ogrodzenie posesji jednej z sąsiadek i wbiegł do jej domu, po czym rozebrał się do naga i ukrył się w łóżku starszej pani - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Za zarzucane czyny może im grozić do 5 lat więzienia.

Rzecznik KSP przekazał, że policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji prowadzili działania w powiecie wołomińskim i nowodworskim. - Według ustaleń funkcjonariuszy w miejscowości Tuł na jednej z posesji miały być demontowane kradzione samochody, głównie toyoty. Części z tych pojazdów po usunięciu ich cech identyfikacyjnych były następnie przewożone do innego pasera - zaznaczył policjant.

Wskazał, że śledczy rozpoczęli obserwację posesji. - W pewnym momencie zauważyli, jak na posesję wjeżdża biała Toyota CHR. Kiedy z samochodu wysiadł jej kierowca policjanci podjęli próbę jego zatrzymania - podkreślił.

Reklama

Paser schował się pod kołdrą

- Mężczyzna przeskoczył przez ogrodzenie i zaczął uciekać. W pewnym momencie przeskoczył ogrodzenie posesji jednej z sąsiadek i wbiegł do jej domu, po czym rozebrał się do naga i ukrył się w łóżku starszej pani. Za nim do domu kobiety wbiegli policjanci, którzy zastali mężczyznę ukrytego pod kołdrą. Właścicielka posesji przyznała, że zna mężczyznę. Potwierdziła, że jest mieszkańcem tej miejscowości i mieszka kilka domów dalej - powiedział nadkomisarz.

Policjanci zatrzymali 25-latka, zabezpieczyli też częściowo zdemontowaną Toyotę CHR, jak się okazało skradzioną dzień wcześniej z warszawskiej Ochoty. - Ponadto funkcjonariusze na terenie posesji odnaleźli również części pochodzące z innych, jak się okazało również skradzionych w Warszawie pojazdów - podał.

WIDEO: Zatrzymanie pasera przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji

Policjanci zatrzymali kolejnego pasera w Pomiechówku

- Tego samego dnia w Pomiechówku policjanci stołecznej samochodówki zatrzymali kolejnego pasera. Tym razem wpadł 49-latek. Na należącej do niego posesji policjanci zabezpieczyli trzy Toyoty Yaris i Hyundaia i20. Wszystkie samochody, jak się okazało, pochodzą z kradzieży z włamaniem - dodał rzecznik KSP.

Po zatrzymaniu 25-latek usłyszał dwa zarzuty paserstwa, a 49-latek trzy zarzuty paserstwa. Obaj zostali objęci policyjnym dozorem.

Za zarzucane czyny może im grozić do 5 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy