Reklama

Reklama

Warszawa: Na budowie odkryto ludzkie kości

W okolicach ulicy Parkowej robotnicy znaleźli kości. Możliwe, że są to ludzkie kości pochodzące najprawdopodobniej z okresu drugiej wojny światowej - przekazał w czwartek Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, do znalezienia kości doszło kilka dni temu na budowanym osiedlu w okolicach ulicy Parkowej pomiędzy stacją kolejową Wawer, a stacją Olszynka Grochowska. Do odkrycia doszło, gdy jeden z robotników wylewał fundament w miejsce, w którym były kości.

Marcin Saduś dodał, że na miejsce zdarzenia przyjechał prokurator. "Kości były weryfikowane. Zostały zabezpieczone" - zaznaczył.

Według prokuratora "są to kości pochodzące najprawdopodobniej z okresu drugiej wojny światowej". "W tym miejscu były działania wojenne. Była też tam egzekucja ludności cywilnej w rejonach ulicy Błękitnej w 1939 roku" - dodał Saduś.

Reklama

Rzecznik przekazał również, że "będzie przeprowadzona sekcja zwłok, z udziałem powoływanego biegłego z zakresu antropologii, który ma za zadanie stwierdzić przede wszystkim, czy są to szczątki ludzkie". Oprócz tego, prokuratorzy będą weryfikować co się działo na terenie, na którym te kości zostały znalezione. "Sprawdzimy kto był właścicielem tego obiektu oraz jak długo te kości mogły znajdować się w ziemi" - tłumaczył Marcin Saduś.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje