Reklama

Reklama

Warszawa. Marsz Niepodległości. Rafał Trzaskowski zaskarżył do sądu decyzję wojewody

Rafał Trzaskowski, prezydent zaskarżył do sądu decyzję wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który wydał zgodę na Marsz Niepodległości. Warszawski ratusz wskazuje, że wydarzenie "nie odbywało się cyklicznie".

W poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował o podpisaniu decyzji o rejestracji zgromadzenia cyklicznego "Marsz Niepodległości". Dodał, że decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata.

Czytaj więcej: "Marsz Niepodległości" zgromadzeniem cyklicznym. Jest zgoda wojewody

A we wtorek prezydent Warszawy zaskarżył tę decyzję. - Informowaliśmy już wcześniej pana wojewodę, że wydarzenie to nie odbywało się cyklicznie. W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości - powiedziała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. - Prezydent wydał zakaz jego organizacji, który został utrzymany postanowieniami sądów dwóch instancji (okręgowego i apelacyjnego). Oznacza to, że to zgromadzenie nie miało kontynuacji w ciągu ostatnich trzech lat - dodała rzeczniczka.

Reklama

Jak zaznaczyła Monika Beuth-Lutyk, ratusz chce, "żeby to sąd przeanalizował tę kwestię z punktu widzenia przepisów prawnych".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy