Reklama

Reklama

Warszawa: Kobieta potrącona na pasach. To kolejny wypadek na Sokratesa

Kobieta została potrącona na pasach na ul. Sokratesa. 59-latka trafiła do szpitala. Do wypadku doszło niedaleko miejsca, w którym w 2019 roku kierowca zabił przechodzącego na przejściu mężczyznę. Po wypadku ZDM zapowiedział zwężenie ulicy, ale do tej pory nic nie zrobiono - stwierdził jeden z mieszkańców.

Do wypadku doszło w środę wieczorem. O zdarzeniu pierwszy poinformował portal internetowy TVN Warszawa. Mł. asp. Rafał Rutkowski z Wydziału Komunikacji Społecznej Komenda Stołeczna Policji przekazał, że 59-latka trafiła do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Reklama

Kobieta została potrącona na przejściu na skrzyżowaniu ul. Sokratesa i Kaliszówka. W 2019 r. kilkaset metrów dalej doszło do dramatycznego wypadku. Pędzący samochód uderzył w mężczyznę, który przechodził po pasach z rodziną.

Po tym wypadku Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał przebudowę ulicy Sokratesa, w ramach której - obecnie dwupasmówka - miała zostać zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

- Skończyło się na obietnicach. Jedno co zrobiono, to doświetlono przejście - mówi pan Maciej mieszkaniec ul. Sokratesa.

W 2020 roku na stołecznych drogach zginęły 44 osoby. To o dziewięć osób więcej niż w 2019 roku - przekazało Miasto Jest Nasze powołując się na dane Komendy Stołecznej Policji. "Największego wpływu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie mają policja, ITD czy samorządy, ale każdy z jego uczestników" - powiedział PAP w środę rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama