Reklama

Reklama

Warszawa: Fałszywe wiadomości o porwaniu ośmiolatki

Warszawska policja ostrzega przed informacjami rozsyłanymi w internecie nt. porwania dziewczynki w centrum Warszawy. Linki zawarte w wiadomości mogą kierować do niebezpiecznych stron www.

"Porwanie w centrum handlowym 'Złote Tarasy'. Policja publikuje wideo z porwania i prosi o pomoc. Kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie uprowadzenia ośmioletniej dziewczynki w Warszawie. Opublikowali portret pamięciowy podejrzewanego mężczyzny i monitoring zajścia. Porusza się on ciemnym marki Seat Leon. Jeżeli ktoś go rozpozna z nagrania prosimy o kontakt z najbliższym komisariatem" - przed taką lub podobną informacją przestrzega stołeczna policja. Do wiadomości dołączony jest link mający po jego kliknięciu kierować na stronę internetową policji. Tymczasem użytkownik przenoszony jest na niebezpieczną stronę mogącą zawirusować jego komputer lub telefon.

Reklama

"Pamiętajcie w naszych adresach zawsze na końcu jest .pl" - zwraca uwagę policja.

Rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak, w związku z tą sprawą powiedział PAP, że "dzisiaj niezwykle ważne jest to, by pamiętać, że chęć pomagania innym nie zwalnia nas z myślenia".

"Coraz częściej oszuści wykorzystują choroby, wydarzenia tragiczne, bo taka informacja szybciej dotrze do wielu odbiorców" - zwrócił uwagę i dodał, że "niestety takie wiadomości to nic nowego". "Ta konkretna trafiła do nas w poniedziałek po południu. Zachęcam, by najpierw zwrócić uwagę na adresata, a przypadku obcej osoby być czujnym" - przypomniał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy