Reklama

Reklama

Warszawa: Ewakuacja na Krakowskim Przedmieściu. Policja apeluje o omijanie ulicy

Na wysokości budynku przy Krakowskim Przedmieściu 64 policja ewakuowała uczestników zgromadzenia i osoby przebywające w promieniu 200 metrów. Policja nie udziela szerszych komentarzy, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodziło o podłożenie pocisku o dużej sile rażenia. Przedmiot zabezpieczyli pirotechnicy.

- Mężczyzna wyjął z plecaka i położył na ziemi niebezpieczny przedmiot - powiedział nadkom. Sylwester Marczak. Na miejscu pojawili się antyterroryści.

Ewakuowano zarówno uczestników odbywającego się zgromadzenia (350 osób), jak i wszystkie osoby w promieniu 200 m.

- Sytuacja jest bardzo poważna i apelujemy o omijanie tego rejonu - powiedział rzecznik stołecznej policji. 

Z komunikatu policji na Twitterze wynika, że na miejscu zatrzymano 31-latka, który miał wyjąć z plecaka pocisk i zostawić na ulicy. Mężczyzna był wcześniej notowany - dodają funkcjonariusze. 

Reklama

Policja nie udziela szerszych komentarzy, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o pocisk o dużej sile rażenia.

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa Ukraińskiego na Wołyniu w 1943 r. Zarejestrowano na nim moment położenia pocisku. Nagranie na Twitterze sygnowano emisjaTV.

"Czy on chce tutaj detonować coś" - komentowały osoby biorące udział w zgromadzeniu, widząc mężczyznę o ekscentrycznym wyglądzie. Po chwili najwyraźniej zdały sobie sprawę z zagrożenia. Słychać krzyki: "proszę wyprowadzić tego pana", "policja", "odsuńcie się od tego".

Pocisk zabezpieczono

Policyjni antyterroryści ok. 20.30 zabezpieczyli pocisk, który był przyczyną ewakuacji na Krakowskim Przedmieściu.

Pocisk został zabezpieczony w beczce do przewozu materiałów niebezpiecznych - powiedział nadkom. Sylwester Marczak z KSP. 

Ok godz. 21 w rejonie zdarzenia przywrócono ruch pieszy, chwilę później ZTM poinformowano o przywróceniu normalnego kursowania linii 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy