Reklama

Reklama

Warszawa. Były burmistrz stanie przed sądem. Chodzi o łapówkę

Akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi stołecznej dzielnicy Włochy Arturowi W. oraz przedsiębiorcy Sabriemu B. skierowała do sądu ​Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Były burmistrz warszawskich Włoch odpowie przed sądem za przyjęcie 200 tys. złotych łapówki, a przedsiębiorca za jej wręczenie.

Akt oskarżenia przeciwko Arturowi W. oraz Sabriemu B. został skierowany 29 listopada do Sądu Rejonowego w Pruszkowie - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Przez otwarte drzwi burmistrza miało wpaść 200 tys. zł

- Artur W. oskarżony został o to, że przyjął korzyść majątkową w postaci 200 tys. złotych w związku z pełnieniem funkcji burmistrza. Drugiemu oskarżonemu - Sabriemu B. - zarzucono natomiast wręczenie wskazanej korzyści - wyjaśniła prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Według ustaleń śledczych do przekazania łapówki doszło pod koniec października 2019 roku w podwarszawskim Raszynie. Artur W. na spotkanie miał przyjechać skodą, a Sabri B. mercedesem. 

Reklama

Była posłanka Bożena K. zatrzymana przez CBA

Obaj mężczyźni mieli wyjść z samochodów, a następnie samorządowiec otworzył tylne drzwi w swoim aucie. Wtedy przedsiębiorca miał wrzucić do środka torbę z 200 tys. złotych w gotówce. Śledczy ustalili, że po tym spotkaniu były burmistrz miał pojechać na inną posesję, gdzie chciał ukryć otrzymane pieniądze. Głośne zatrzymanie samorządowca i dewelopera przeprowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

- Korzyść została wręczona dla zapewnienia przychylności burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy, a dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Kaucja wysokości 2 mln zł dla dewelopera

W trakcie śledztwa żaden z podejrzanych nie przyznał się do popełnienia zarzucanych im czynów. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Akcja CBA w Krakowie. Zatrzymano m.in. byłą wiceprezydent miasta

Obaj podejrzani po zatrzymaniu zostali aresztowani na trzy miesiące. Areszt ten był kilkakrotnie przedłużany. W lipcu 2020 roku Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Sabri B. może opuścić areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 2 mln zł. Z kolei w pod koniec września 2020 roku areszt opuścił były burmistrz dzielnicy Włochy Artur W.

Po zatrzymaniu samorządowca Rada Dzielnicy Włochy jednogłośnie odwołała Artura W. z pełnionej funkcji. Na jego miejsce został wybrany zgłoszony przez Koalicję Obywatelską Jarosław Karcz, który kieruje dzielnicą do dziś.

Po ogłoszeniu zarzutów decyzję o wyrzuceniu z partii podjął w sprawie byłego burmistrza Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje