Reklama

Reklama

Warszawa: Blokada skrzyżowania Emilii Plater i Al. Jerozolimskich. Protest aktywistów

Grupa kilkunastu aktywistów protestujących przeciwko katastrofie klimatycznej blokuje skrzyżowanie Emilii Plater i Al. Jerozolimskich. Mają ze sobą czerwony baner z hasłem "Klimatyczny stan wyjątkowy", czy "Planeta Ziemia Umiera". Na miejscu są policjanci prowadzący czynności zmierzające do udrożnienia ruchu, ale trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Aktywiści ustawili się nieopodal Dworca Centralnego. Mają ze sobą czerwony baner z hasłem "Klimatyczny stan wyjątkowy", czy "Planeta Ziemia Umiera".

Reklama

Na miejscu znajdują się służby. Pojawiła się też policja. "W związku z protestem środowisk ekologicznych zostały zablokowane Al. Jerozolimskie od Ronda Dmowskiego do ul. Emilii Plater. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do udrożnienia ruchu. Kierowane będą wnioski o ukaranie" - podała w czwartek na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Czytaj także: Aktywistka ekologiczna przykleiła się do drzwi jednego z sejmowych budynków

To kolejny protest przeciwko katastrofie klimatycznej. W czwartek aktywistka ekologiczna przykleiła sobie po południu dłoń do drzwi jednego z budynków sejmowych przy ul. Wiejskiej 1.

"Zablokowaliśmy wejście do Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zgadzamy się na bezczynność posłów i posłanek wobec katastrofy klimatycznej. Nie zgadzamy się na ignorowanie naszych żądań, w tym organizacji panelu obywatelskiego w sprawie powstrzymania katastrofy klimatycznej" - przekazała grupa Extinction Rebellion Polska, która zorganizowała ten protest.

Więcej na temat protestu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama