Reklama

Reklama

Warszawa: Awaria wodociągu. Kiedy wrócą dostawy wody?

Z uwagi na rozmiary awarii wodociągu, do której doszło w okolicy ronda Dżochara Dudajewa, normalna dostawa wody może być przywrócona ok. 22. Należy jednak mieć na uwadze, że czas naprawy może być dłuższy - przekazało biuro prasowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

Jak powiedział rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka, działają ujścia awaryjne, więc część mieszkańców Pruszkowa i Ursusa może korzystać z wody, dodatkowo we Włochach jest już wszędzie woda bieżąca. Awaria jednak jest rozległa i jej usuwanie zajmie dużo czasu. 

- Przede wszystkim głównie z tych względów, że uszkodzona magistrala wodna jest zakopana bardzo głęboko, wciąż się do niej dokopujemy, a już osiągnęliśmy głębokość 3,5 m. Przy tym wykopie woda napływa przez cały czas, dlatego dotarcie do usterki jest utrudnione. Poza tym magistrala jest bardzo duża, ma średnicę 1200 mm - wyjaśnił.

Reklama

W wyniku awarii zostały zamknięte dwa pasy ruchu przed rondem Dżochara Dudajewa i skręt na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Popularnej. Do Pruszkowa przejazd  odbywa się wiaduktem nad rondem. W związku z zamknięciem skrętu w Popularną jest wyznaczony objazd przed Castoramą - zjazd do salonu Mercedes.

Gdzie nie ma wody?

Z uwagi na miejsce awarii bez wody są: Piastów, Michałowice, Ursus i Pruszków. W części Ursusa i Pruszkowa jest zabezpieczona dostawa wody do pierwszego piętra budynków wielorodzinnych z ujęć awaryjnych, w tych rejonach nie będzie wody na wyższych piętrach.

MPWiK przekazał, że w rejonach, gdzie nie ma możliwości awaryjnej dostawy wody, zostały zabezpieczone beczkowozy. Beczkowozy na Pruszkowie są na: ul. Emancypantek róg Lalki, ul. Plantowej róg Zgody, ul. Sienkiewicza 1D oraz ul. Bolesława Prusa 35.

W Piastowie będą na ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego) oraz ul. Piłsudskiego 56; w Michałowicach na ul. Szkolnej 15 (przy szkole); w Regułach ul. Wiejska róg ul. Krótkiej; w Opaczu Kolonii ul. Centralna przy WKD; zaś w Ursusie na ul. Skoroszewskiej przy ul. Chełmońskiego, ul. Wojciechowskiego 37 oraz ul. Ryżowej 48.

W miarę potrzeb woda w beczkowozach będzie uzupełniana. Uruchomiono dostawę wody za pomocą dwóch mobilnych beczkowozów na rejon Ursusa i Włoch. MPWiK zachęca do śledzenia komunikatów publikowanych na ich stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.

Czwartkowa awaria

W czwartek, 13 sierpnia, rano w Warszawie doszło do poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego. Wskutek zdarzenia zalało skrzyżowanie Alei Jerozolimskich i ul. Popularnej. Część mieszkańców dzielnicy Włochy i Ursus, a także Piastowa i Pruszkowa pozostaje bez dostaw wody.

Awarii towarzyszy duży wypływ wody na jezdnie w rejonie skrzyżowania Alei Jerozolimskich z ulicą Popularną, co powoduje utrudnienia w ruchu. Warszawski Transport Publiczny informuje, że ze względu na to zdarzenie inaczej kursują linie autobusowe 127, 178, 187, 191, 228, 328, 517, 717.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne