Reklama

Warszawa: Awaria wodociągu. Kiedy wrócą dostawy wody?

Z uwagi na rozmiary awarii wodociągu, do której doszło w okolicy ronda Dżochara Dudajewa, normalna dostawa wody może być przywrócona ok. 22. Należy jednak mieć na uwadze, że czas naprawy może być dłuższy - przekazało biuro prasowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

Jak powiedział rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka, działają ujścia awaryjne, więc część mieszkańców Pruszkowa i Ursusa może korzystać z wody, dodatkowo we Włochach jest już wszędzie woda bieżąca. Awaria jednak jest rozległa i jej usuwanie zajmie dużo czasu. 

- Przede wszystkim głównie z tych względów, że uszkodzona magistrala wodna jest zakopana bardzo głęboko, wciąż się do niej dokopujemy, a już osiągnęliśmy głębokość 3,5 m. Przy tym wykopie woda napływa przez cały czas, dlatego dotarcie do usterki jest utrudnione. Poza tym magistrala jest bardzo duża, ma średnicę 1200 mm - wyjaśnił.

Reklama

W wyniku awarii zostały zamknięte dwa pasy ruchu przed rondem Dżochara Dudajewa i skręt na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Popularnej. Do Pruszkowa przejazd  odbywa się wiaduktem nad rondem. W związku z zamknięciem skrętu w Popularną jest wyznaczony objazd przed Castoramą - zjazd do salonu Mercedes.

Gdzie nie ma wody?

Z uwagi na miejsce awarii bez wody są: Piastów, Michałowice, Ursus i Pruszków. W części Ursusa i Pruszkowa jest zabezpieczona dostawa wody do pierwszego piętra budynków wielorodzinnych z ujęć awaryjnych, w tych rejonach nie będzie wody na wyższych piętrach.

MPWiK przekazał, że w rejonach, gdzie nie ma możliwości awaryjnej dostawy wody, zostały zabezpieczone beczkowozy. Beczkowozy na Pruszkowie są na: ul. Emancypantek róg Lalki, ul. Plantowej róg Zgody, ul. Sienkiewicza 1D oraz ul. Bolesława Prusa 35.

W Piastowie będą na ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego) oraz ul. Piłsudskiego 56; w Michałowicach na ul. Szkolnej 15 (przy szkole); w Regułach ul. Wiejska róg ul. Krótkiej; w Opaczu Kolonii ul. Centralna przy WKD; zaś w Ursusie na ul. Skoroszewskiej przy ul. Chełmońskiego, ul. Wojciechowskiego 37 oraz ul. Ryżowej 48.

W miarę potrzeb woda w beczkowozach będzie uzupełniana. Uruchomiono dostawę wody za pomocą dwóch mobilnych beczkowozów na rejon Ursusa i Włoch. MPWiK zachęca do śledzenia komunikatów publikowanych na ich stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.

Czwartkowa awaria

W czwartek, 13 sierpnia, rano w Warszawie doszło do poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego. Wskutek zdarzenia zalało skrzyżowanie Alei Jerozolimskich i ul. Popularnej. Część mieszkańców dzielnicy Włochy i Ursus, a także Piastowa i Pruszkowa pozostaje bez dostaw wody.

Awarii towarzyszy duży wypływ wody na jezdnie w rejonie skrzyżowania Alei Jerozolimskich z ulicą Popularną, co powoduje utrudnienia w ruchu. Warszawski Transport Publiczny informuje, że ze względu na to zdarzenie inaczej kursują linie autobusowe 127, 178, 187, 191, 228, 328, 517, 717.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama