Reklama

Warszawa: Awaria wodociągowa na Pradze-Południe. Zamknięte drogi, autobusy na objazdach

W piątek doszło do awarii magistrali wodociągowej w okolicach ulicy Grochowskiej. W sobotę rano podano, że utrudnienia potrwają do popołudnia. Jezdnia została podmyta, dlatego policjanci wyłączyli z ruchu dwa szlaki komunikacyjne. Ponadto autobusy kilkunastu linii, kursujących w okolicach ronda Wiatraczna, zostały skierowane na trasy objazdowe.

Do awarii doszło w rejonie ulic Grochowskiej, Zamienieckiej i Chłopickiego. - Jezdnia została podmyta, w wyniku czego konieczne było zamknięcie trzech pasów  Grochowskiej: skrajnego lewego i środkowego w kierunku Wawra i skrajnego lewego w kierunku centrum - powiedział rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marek Smółka. 

W wyniku awarii zapadał się tam jezdnia. 

Jak dodał Smółka, wodociągowcy poprosili o pomoc policjantów, którzy kierowali ruchem. Mundurowi wyłączyli ruch kołowy na ul. Grochowskiej od ronda Wiatraczna do ul. Zamienieckiej. Nieprzejezdna jest też Zamieniecka od Grochowskiej do Łukowskiej. Początkowo szacowano, że taka organizacja ruchu potrwa kilka godzin w piątkowy wieczór, jednak w sobotę rano podano, że utrudnienia potrwają do popołudnia. 

Reklama

Objazdy autobusów ZTM. Na innych trasach kursuje kilkanaście linii

Smółka przeprosił kierowców za utrudnienia i zadeklarował, że służby pracują nad jak najszybszym usunięciem awarii. Na miejscu - oprócz ekip MPWiK - są również pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. Prawdopodobnie nie będzie konieczności wyłączenia wody w pobliskich budynkach.

Na objazdy została skierowana komunikacja miejska. "W związku z awarią wodociągową linie autobusowe 123, 125, 141, 142, 143, 145, 148, 173, 183, 521, 702, 704, 720, 722, 730, Z42, N03, N21, N24, N71 skierowane zostały na trasy objazdowe" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: awaria wodociągowa | awaria na pradze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy