Reklama

Reklama

​Warszawa: Awaria ciepłownicza na Pradze-Północ. Zginęło sześć psów policyjnych

W piątek wieczorem na warszawskiej Pradze-Północ przy ul. Jagiellońskiej doszło do awarii ciepłowniczej. W wyniku zalania wodą laboratorium kryminalistycznego zginęło sześć psów policyjnych. Po awarii ciepłowniczej na Pradze-Północ w 11 budynkach przy Jagiellońskiej nie ma ciepłej wody. Przyczyny awarii wyjaśniają służby oraz przedstawiciele spółki Veolia.

Jako pierwszy o zdarzeniu poinformował serwis TVN Warszawa.

Zespół prasowy warszawskiej straży pożarnej podał, że do awarii doszło w okolicach policyjnych koszar. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej, które zajęły się m.in. zabezpieczeniem miejsca.

Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, w wyniku awarii woda zalała laboratorium kryminalistyczne, gdzie są kojce z psami policyjnymi. Sześć z nich zginęło. "Jest to dla nas ogromna tragedia. Opiekunom psów udzielono wsparcia psychologicznego" - podkreślił. Jak dodał, psy były wyszkolone w kierunku osmologii. "Będziemy się zwracać o pomoc do innych komend wojewódzkich, żeby zapewnić kontynuację pracy" - dodał rzecznik KSP.

Reklama

Przerwa w dostawach ciepłej wody

Po awarii ciepłowniczej na Pradze-Północ w 11 budynkach przy Jagiellońskiej nie ma ciepłej wody - poinformowała w komunikacie spółka Veolia. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest ok. godz. 18 w sobotę.

Spółka przekazała w komunikacie, że przerwa w dostawach ciepłej wody dotyczy jedenastu budynków przy ul. Jagiellońskiej. Są to nieruchomości pod numerami: 45, 47, 47B, 47C, 47D, 47E, 47F, 47H, 49B, 51 i 55. Przerwa trwa od godz. 18 w piątek, a zakończyć się ma o godz. 18 w sobotę. Wcześniej rzecznik Veolii Aleksandra Żurada poinformowała, że w nocy planowane jest odwadnianie rurociągu. "Po odwodnieniu przystąpimy do robót montażowych i spawalniczych" - dodała.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy