Reklama

Reklama

Warszawa: 39-latek groził 13-latce śmiercią

Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 39-latka podejrzanego o to, że trzymając niebezpieczny przedmiot, groził 13-latce, że ją zabije - poinformowała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jak przekazała mł. asp. Irmina Sulich, do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z bloków przy ul. Bolesławickiej na warszawskim Targówku. Mężczyzna miał zaczepić 13-letnią dziewczynkę w windzie. - Z relacji małoletniej wynikało, że 39-latek, trzymając w ręku niebezpieczne narzędzie, groził jej pozbawieniem życia. Na szczęście dziewczynce udało się uciec i od razu po całej sytuacji poinformowała rodziców, którzy zaalarmowali policję - tłumaczyła policjantka.

Dodała, że po zdarzeniu napastnik stał przed blokiem i zachowywał się podejrzanie. - Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, podjęli próbę rozmowy z mężczyzną i już po chwili wiedzieli, że mają do czynienia ze sprawcą. Podczas przeszukania mundurowi ujawnili niebezpieczny przedmiot opisany przez dziewczynkę - powiedziała.

Reklama

39-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Chodeckiej. - Śledczy zebrali materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili podejrzanemu zarzut kierowania gróźb karalnych wobec 13-latki. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu - podała.

Decyzją sądu 39-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucany mu czyn może grozić do dwóch lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama