Reklama

Reklama

Warszawa. 10 stacji metra zamkniętych. Pilna akcja służb

Przed godziną 15 warszawskie metro kursowało na skróconej trasie. 10 stacji zamknięto z powodu wtargnięcia grupy osób do tunelu. Sprawców nie ujęto, jednak - jak poinformowała rzeczniczka - metro kursuje bez przeszkód.

"Z przyczyn technicznych pociągi linii metra M1 kursują na trasie skróconej MŁOCINY - POLITECHNIKA. Stacje: Pole Mokotowskie, Racławicka, Wierzbno, Wilanowska, Służew, Ursynów, Stokłosy, Imielin, Natolin, Kabaty zostały wyłączone z ruchu" - podał Warszawski Transport Publiczny.

- Straż metra zauważyła jak postronne osoby weszły do tunelu i od razu nakazała wstrzymanie ruchu. Policja została poinformowana - zaznaczyła Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Wznowiono ruch

Z kolejnych informacji podanych przez rzeczniczkę metra wynika, że ruch został wznowiony. Osoby, które wtargnęły do tunelu, zbiegły.

Reklama

Wcześniej Anna Baroń informowała, że trwa poszukiwanie sprawców. - Na ten moment nie da się stwierdzić kiedy ruch zostanie przywrócony, ponieważ nawet, jak osoby te zostaną ujęte, będzie trzeba sprawdzić, czy nie pozostawiły niebezpiecznych przedmiotów w tunelu - dodała.

 

 

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy