Reklama

Reklama

W weekend półmaraton i marsze - będą utrudnienia w ruchu

7. Półmaraton Warszawski, Marsze dla Życia, otwarcie mostu Marii Skłodowskiej-Curie, a także Misterium Męki Pańskiej odbędą się w weekend w Warszawie. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

W niedzielę ulicami Warszawy przebiegną już po raz siódmy sportowcy i amatorzy. Zawodnicy wystartują o godzinie 10.00 z Mostu Poniatowskiego. Przebiegną ulicami: aleje Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i dalej ulicami: Miodową i Bonifraterską aż do Placu Gwardii.

Reklama

Trasa półmaratonu wiedzie dalej Wybrzeżem Gdyńskim wzdłuż Wisły aż do ulicy Ludnej i ulicami: Rozbrat do al. Ujazdowskich, ul. Belwederską, Gagarina, Podchorążych do Czerniakowskiej i z powrotem do Mostu Poniatowskiego. Na metę na błoniach Stadionu Narodowego biegacze dostaną się od strony Wybrzeża Szczecińskiego.

W związku z tym w godz. 8.30-11.00 na Moście Poniatowskiego nie będą kursować tramwaje. Jezdnia w kierunku do Śródmieścia (od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle'a) będzie wyłączona z ruchu od północy z soboty na niedzielę do godziny 14 następnego dnia. Jezdnia w kierunku na Saską Kępę będzie przejezdna przez cały dzień.

Kłopoty na Starym i Nowym Mieście

Utrudnień między godz. 10-11.00 należy się spodziewać także na Starym i Nowym Mieście. Wyjazd z tego rejonu będzie możliwy ul. Sanguszki w kierunku Wisłostrady, a dalej specjalnie wydzielonym pasem dla ruchu samochodowego między ul. Sanguszki a ul. Grodzką.

Na Powiślu wyjazd z kwartału ulic - Ludna, Rozbrat, Łazienkowska, Czerniakowska - będzie możliwy przez ul. Górnośląską w kierunku ul. Czerniakowskiej, skąd będzie można wjechać na Trasę Łazienkowską w obu kierunkach. Z kolei dojazd do tego rejonu będzie możliwy po zjechaniu z Trasy Łazienkoskiej na ul. Czerniakowską, a następnie przez ul. Łazienkowską, Rozbrat i Przemysłową. W tym rejonie utrudnienia będą trwać od godz. 10 do 13.

Wisłostrada w kierunku południowym, na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Gagarina, będzie wyłączona z ruchu w godzinach 9-13.30.

Ulicami przejdą Marsze dla Życia

W niedzielę warszawskimi ulicami przejdą także Marsze dla Życia, zorganizowane z okazji obchodzonego przez Kościół katolicki Dnia Świętości Życia. Wierni przejdą od archikatedry św. Jana Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki św. Krzyża. Na pl. Zamkowym marsz połączy się z innym, prowadzonym od katedry pw. św. Floriana na Pradze.

W sobotę otwierany będzie uroczyście most Marii Skłodowskiej-Curie, łączący prawobrzeżną Białołękę z położonymi na lewym brzegu Wisły Bielanami. W godz. 10-17 dla pieszych ma zostać udostępniona południowa przeprawa drogowa. Dla normalnego ruchu drogowego most ma zostać otwarty w niedzielę. W pierwszej kolejności, o godz. 12 mostem przejadą od strony Białołęki auta uczestniczące w paradzie pojazdów.

Także w sobotę, o godzinie 19 na placu Piłsudskiego odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, czyli wielkie widowisko pasyjne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje