Reklama

Reklama

W Warszawie powstanie hostel interwencyjny dla osób LGBT+

Jak poinformowała we wtorek wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra, dziś został ogłoszony konkurs na prowadzenie całodobowego punktu schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób o innej tożsamości psychoseksualnej, osób LGBT+. Wcześniej o ogłoszeniu konkursu na powstanie takiej placówki informowało także stowarzyszenie "Miłość Nie Wyklucza".

Jak przypomniało stowarzyszenie, powstanie placówki będzie realizacją pierwszego punktu "Warszawskiej Deklaracji LGBT+" przygotowanej przez stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i podpisanej 18 lutego 2019 roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Reklama

- Cieszymy się, że wreszcie możemy pochwalić stronę miejską za wywiązanie się ze zobowiązań. Sytuacja osób LGBT+ w Polsce i w Warszawie jest naprawdę zbyt trudna, żeby obstawać przy fasadowych i czysto wizerunkowych działaniach - powiedział o tej decyzji Hubert Sobecki, współprzewodniczący stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Warszawska deklaracja

Trzaskowski podpisał "Warszawską Deklarację LGBT+" w lutym 2019 roku. Celem przygotowanego przez stowarzyszenie "Miłość Nie Wyklucza" dokumentu jest poprawa sytuacji osób LGBT+ w stolicy. Dokument też zakłada właśnie stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ czy też stworzenie miejskiego mechanizmu szybkiej pomocy dla nich oraz edukację antydyskryminacyjną.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy