Reklama

Reklama

W płockim zoo wykluły się ary zielone

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku (Mazowieckie) wykluły się trzy ary zielone. Papugi tego gatunku są zagrożone wyginięciem. Na wolności występują w Ameryce Środkowej i Południowej, a ich liczebność szacuje się tam na ok. 10 tys. osobników.

Jak poinformował w piątek płocki Urząd Miasta, wyklucie się trzech ar zielonych to "duży sukces hodowlany". Dotychczas para z płockiego zoo, które w 2009 r. po raz pierwszy w Polsce rozmnożyło ten gatunek, odchowywała zawsze po jednym pisklęciu.

Reklama

Pisklęta są na razie nagie i ślepe. Przebywają jeszcze w specjalnym pomieszczeniu pawilonu ptaków tropikalnych. Do woliery ptaszarni, gdzie będą mogły być oglądane przez gości zoo, trafią za ok. 2-3 miesiące.

Ary zielone trafiły do płockiego zoo z ogrodu w Antwerpii (Belgia) przekazane przez koordynatora tego gatunku w ramach programu zarządzania ginącą populacją.

Ara zielona występuje na wolności w Ameryce Środkowej, głównie w Meksyku i w Ameryce Południowej. Zamieszkuje przede wszystkim lasy tropikalne.

Osiąga do 70 cm. Papuga ta ma pióra koloru zielonego, ale na głowie charakterystyczną plamkę z piór barwy czerwonej, na końcach skrzydeł pióra koloru niebieskiego, a na ogonie pióra niebiesko-czerwone.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy