Reklama

Reklama

Utrudnienia w ruchu w zw. z pogrzebem prof. Geremka

Jak informuje stołeczna policja i apeluje do kierowców o korzystanie z przygotowanych dla nich objazdów, w związku z pogrzebem profesora Bronisława Geremka m.in. w centrum Warszawy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Pogrzeb zmarłego w tragicznym wypadku samochodowym b. szefa polskiej dyplomacji rozpocznie się w samo południe mszą żałobną w katedrze św. Jana na Starym Mieście.

Reklama

Koncelebrować ją będą arcybiskupi Kazimierz Nycz i Tadeusz Gocłowski. W świątyni zabrać głos mają były prezydent Lech Wałęsa, były premier Tadeusz Mazowiecki oraz minister edukacji w rządzie Mazowieckiego profesor Henryk Samsonowicz.

Po uroczystości w kościele kondukt przejedzie ze starówki na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. O godz. 14 trumna ma zostać wniesiona do domu pogrzebowego, gdzie z profesorem żegnać się będzie rodzina oraz oficjalni goście.

Jak poinformował Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, utrudnienia w ruchu - do godz. 14.30 - będą występować m.in. na ulicach Boleść, Mostowej, Brzozowej, Celnej, Jezuickiej, Senatorskiej na odcinku od Miodowej do Podwala oraz na ulicach Podwale, Kilińskiego i Długiej. W godzinach 14 - 16 kierowcy mogą spodziewać się ograniczeń w ruchu na ulicy Powązkowskiej, w kierunku od ulicy Okopowej do Armii Krajowej.

- Wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Powązkowskiej od skrzyżowania z ulicami Krasińskiego i Elbląską do Armii Krajowej - zaznaczył Mrozek. Jak dodał, na tych trasach normalnie będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej. Policja będzie je zatrzymywać tylko na czas przejazdu kolumn specjalnych oraz konduktu pogrzebowego.

Profesor Geremek zginął w niedzielę 13 lipca w wypadku samochodowym, do którego doszło w okolicach miejscowości Lubień koło Nowego Tomyśla (Wielkopolska). Prowadzony przez niego mercedes zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem dostawczym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje