Reklama

Reklama

Ursynów: Wybuch w bloku. Eksplodował zbiornik z paliwem

Wyrwane okno i drzwi w sąsiednich mieszkaniach - to efekt wybuchu, a następnie pożaru, które miały miejsce w bloku mieszkalny na warszawskim Ursynowie. Wskutek zdarzenia jedna osoba jest ranna. Eksplodował baniak z ropopochodną substancją.

Do wybuchu, a następnie pożaru doszło w jednym z bloków przy ul. Teligi na warszawskim Ursynowie.

Według wstępnych ustaleń wybuchł pięciolitrowy baniak z paliwem.

"To był duży wstrząs, wielki huk. Na trawnik wyleciały okna. Aż do teraz mam ciarki" - opowiadała lokalnemu serwisowi Haloursynow sąsiadka z bloku obok. 

Ursynów. Właściciel mieszkania jest ranny

Jak poinformował st. asp. Bogdan Smoter z warszawskiej straży pożarnej, eksplozja miała miejsce w mieszkaniu na dziewiątym piętrze bloku przy ul. Teligi. - Najprawdopodobniej wybuchł baniak z ropopochodną substancją, w wyniku którego doszło do pożaru - powiedział strażak.

Reklama

W akcji gaszenia brały udział cztery zastępy straży pożarnej. - Sytuacja jest opanowana. W wyniku zdarzenia ranny został właściciel mieszkania, który został przewieziony do szpitala - dodał strażak.

Na miejscu pracuje też policja. - W chwili obecnej trwają czynności, zmierzające do ustalenia co było przyczyną wybuchu. Policja zabezpiecza teren - powiedziała mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

Siła eksplozji wyrwała okno oraz drzwi w sąsiednich lokalach. Jak podaje Haloursynów, pod wpływem pożaru pękły też rury centralnego ogrzewania w budynku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy