Reklama

Reklama

Uliczna akcja poświęcona edukacji seksualnej

Pod hasłem "Wybieramy zdrowie! Edukacja seksualna dla wszystkich" odbyła się we wtorek w centrum Warszawy wspólna akcja "Astry Youth" i "Pontonu".

Propagowano wiedzę na temat zdrowia, antykoncepcji i seksualności człowieka.

Reklama

Koordynatorka akcji Magdalena Warszykowska powiedziała, że w tym roku organizatorzy postanowili postawić na tematykę chorób przenoszonych drogą płciową. - Rzadko porusza się ten temat, zwłaszcza w kontekście nastolatków. Młodzi ludzie nie zabezpieczają się w odpowiedni sposób i są przez to narażeni na różne choroby - wyjaśniła.

Dodała, że przygotowano specjalną ulotkę, w której omówiono najważniejsze i najbardziej niebezpieczne choroby przenoszone drogą płciową. - Ostrzegamy młodych ludzi, że współżyjąc bez zabezpieczenia decydują się na seks z partnerami wszystkich swoich partnerów. Nie mogą też sprawdzić, na ile te osoby były zdrowe - zaznaczyła Warszykowska.

Grupa "Ponton" działa w Polsce od 6 lat przy Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Skupia około 20 wolontariuszy, w wieku od 18 do 30 lat. By zostać edukatorem seksualnym, trzeba przejść cykl szkoleń, które polegają na spotkaniach z ginekologami, seksuologami, pedagogami i innymi specjalistami. Grupa prowadzi akcje informacyjne w szkołach, poradnictwo przez internet i telefon zaufania.

Program koordynuje "Astra Youth", należąca do sieci organizacji pozarządowych. "Astra" działa na rzecz wspierania zdrowia seksualnego oraz przestrzegania podstawowych praw człowieka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne