Reklama

Reklama

Tysiące poufnych danych w rękach hakerów

Specjaliści od bezpieczeństwa w Internecie radzą polskim internautom, by zmienili swoje hasła dostępu w portalach, z których korzystają. Wszystko z powodu najnowszej akcji hakerów, którzy na internetowych forach udostępnili tysiące nazw użytkowników oraz haseł.

Skalę problemu na razie trudno oszacować. Na jednym z forów znalazły się bowiem dane kilkudziesięciu tysięcy użytkowników, głównie z Polski. Piotr Konieczny z serwisu niebezpiecznik.pl mówi, że złodziejom na razie chodzi o pokazanie, jak wiele komputerów mogą mieć pod swoją kontrolą. Jak duża może być skala tego zjawiska?

Reklama

Posłuchaj relacji reportera radia RMF FM o skradzionych loginach i hasłach:

Największe powody do obaw mają, zresztą po raz kolejny, użytkownicy systemów Microsoftu. Zwłaszcza jeśli ich program antywirusowy jest nieaktualny. Złodzieje działali bowiem przy pomocy jakiegoś złośliwego programu typu "Trojan", wykradając nazwy użytkowników i hasła przy pomocy których internauci logują się w różnych serwisach na przykład społecznościowych czy aukcyjnych.

Posłuchaj rozmowy reportera radia RMF FM z Piotrem Koniecznym, ekspertem od bezpieczeństwa w sieci,który radzi, jak ustrzec się przed podobnymi atakami i dlaczego warto zmieniać swoje hasła:

Na razie hakerzy pokazali, że wykradli hasła nie w celu ich użycia, ale po to, by pokazać, że mają potencjalny dostęp do setek komputerów.

Zatem to doskonała okazja do tego, żeby zaktualizować swój program antywirusowy i pozmieniać hasła w swoich serwisach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje