Reklama

Trzaskowski z podwyżką? Media: W czwartek ważna decyzja

Już w czwartek Rada Warszawy ma zdecydować o pensji Rafała Trzaskowskiego. Według nieoficjalnych informacji na stole jest podwyżka dla prezydenta stolicy.

Jak nieoficjalnie donosi Polska Agencja Prasowa, w czwartek 19 stycznia Rada Warszawy będzie debatowała nad podwyżką pensji dla prezydenta Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski z podwyżką? Nieoficjalne doniesienia

Radni mają dyskutować nad wysokością wynagrodzenia prezydenta miasta w związku z obowiązującym od 1 listopada rozporządzeniem w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które m.in. podnosi minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego urzędników samorządowych w związku z podwyżką płacy minimalnej.

W 2020 roku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski za pełnienie swojej funkcji otrzymał wynagrodzenie w wysokości ponad 159 tysięcy złotych brutto

Reklama

Rafał Trzaskowski jest prezydentem Warszawy od 22 listopada 2018 roku. Urząd ten przejął po wieloletniej prezydent stolicy - Hannie Gronkieiwcz-Waltz. Rafał Trzaskowski z polityką związany jest od początku lat 2000. W 2009 roku uzyskał mandat europosła. Od 2013 roku minister cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska, a od 2014 roku (za rządów Ewy Kopacz) - wiceminister spraw zagranicznych. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Trzaskowski | podwyżka | Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama