Reklama

​Trzaskowski o nowoczesnych pawilonach handlowych na Bazarze Różyckiego

"Na należącej do miasta części Bazaru Różyckiego powinny zostać wybudowane nowoczesne pawilony" - powiedział w czwartek kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Według niego powinien tam powstać "prawdziwy targ, tak jak w wielu miastach Europy, a nie nowoczesna galeria handlowa".

Trzaskowski na czwartkowym briefingu prasowym przed Bazarem Różyckiego podkreślił, że jest to miejsce "szczególne dla Warszawy" i najważniejsze jest, żeby "zachowało swój historyczny charakter i swojego ducha".

"Najważniejsze jest to, żeby miasto na swojej części wybudowało nowoczesne pawilony, tak, żeby tutaj był prawdziwy bazar, targ, tak jak w wielu miastach Europy, a nie jakaś nowoczesna galeria handlowa" - oświadczył kandydat.

Według niego miasto "powinno podjąć tego typu inicjatywę", ale też być "otwarte na porozumienie ze spadkobiercami" części terenu, na którym działa bazar. "Jeżeli będzie możliwe, żeby cały ten teren odzyskał swój blask, to byłoby oczywiście najlepsze rozwiązanie" - ocenił.

Reklama

"Miasto już zaczęło rewitalizować to miejsce, i to trzeba kontynuować, żeby Praga nadal z dnia na dzień nam piękniała" - powiedział Trzaskowski.

Towarzysząca politykowi Maria Dąbrowska-Majewska z fundacji "Zmiana" oceniła, że Bazar Różyckiego jest miejscem, które "może spełniać różne formy i różne funkcje życia", a wśród kupców bazarowych jest wielu, którzy "są w stanie zaangażować się wspólnie do jakiegoś przedsięwzięcia".

"Mam nadzieję, że bazar przetrwa i będzie tak, jak pan (Trzaskowski - PAP) mówi, bo to jest miejsce niezwykle istotne dla całej Warszawy. Bazar Różyckiego jest jak hasło dla odwiedzających miasto" - powiedziała.

Trzaskowski, pytany dlaczego do tej pory nie zbudowano tu nowoczesnych pawilonów, powiedział, że po trudnych rozmowach władze miasta "podjęły inicjatywę ustawową o doprowadzeniu łączy". "To jest bardzo istotne i krok w dobra stronę, ale tutaj trzeba woli politycznej, do tego, żeby jasno powiedzieć, że ten bazar musi być w tym miejscu, że on musi być odnowiony, że będą w tym kierunku prowadzone kroki przez miasto, i również inwestycje" - oświadczył.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy