Reklama

Reklama

Trwają obchody Święta Wojska Polskiego w Warszawie

Od flashmoba na Placu Zamkowym w Warszawie rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego w Warszawie w ramach "Weekendu z wojskiem". To niespodzianka dla turystów i mieszkańców, zorganizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie. Miała zaintrygować i zachęcić do wspólnego świętowania - powiedział ppłk Artur Sak, rzecznik prasowy Dowództwa Garnizonu Warszawa.

- Zaczęło się bardzo skromnie, kilku żołnierzy z orkiestry przemieszczało się w rytm werbla w stronę Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po drodze dołączali do nich mieszkańcy i turyści oraz kolejni żołnierze tworząc tłum - powiedział podpułkownik Artur Sak, rzecznik prasowy Dowództwa Garnizonu Warszawa. - Organizując flashmoba chcieliśmy zaintrygować i zaciekawić turystów i mieszkańców oraz zachęcić ich do wspólnego świętowania - dodał.

Warszawa. Pokaz musztry wojskowej i wspólne śpiewanie

Później na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się pokaz musztry wojskowej i wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich. Na scenie wystąpili artyści z klubów wojskowych z jednostek z Przemyśla, Rzeszowa i z Warszawy. 

Reklama

- We wspólnym śpiewaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni. Przygotowaliśmy śpiewniki z tekstami piosenek patriotycznych i wojskowych, jest też telebim, na którym wyświetla się tekst piosenki - wyjaśniła podpułkownik Agnieszka Królak z Wydziału Kultury Organizacji Służby Wychowawczej Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ppłk Sak: Tegoroczne obchody są wyjątkowe

Jak podkreślił ppłk Sak, "tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego i 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej są wyjątkowe". - W całym kraju w ramach "Weekendu z wojskiem" odbywają się pikniki wojskowe, na których można zobaczyć nowoczesny sprzęt wojskowy, posłuchać wojskowej muzyki i porozmawiać z żołnierzami wszystkich rodzajów sił zbrojnych - stwierdził.

Centralne uroczystości obchodów Święta Wojska Polskiego odbędą się w poniedziałek w Warszawie. O godzinie 10 odprawiona zostanie msza święta za Ojczyznę w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, a w południe na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie rozpocznie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz wręczenie nominacji generalskich. 

Reklama

Reklama

Reklama