Reklama

Reklama

Trwa kontrola w warszawskim ratuszu. Wojewoda mazowiecki: Nie będzie pobieżna

"Środki na wypłaty 500 plus przechodziły do urzędu stołecznego, informacje, które przekazywał prezydent Rafał Trzaskowski muszą być wyjaśnione" - tak wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera skomentował kontrolę rozpoczętą w poniedziałek w warszawskim ratuszu. Zapowiedział, że będzie ona pogłębiona.

W czwartek na konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował, że zlecił kontrolę realizacji przez ratusz programu "Rodzina 500 plus". Kontrola ma potrwać kilka tygodni i dotyczyć trzech aspektów: szacowania kwot dotacji, faktycznego wykorzystania pieniędzy na program "Rodzina 500 plus" i rzetelności sprawozdań finansowych.

W poniedziałek Zdzisław Sipiera wyraził nadzieję, że udowodnił, że pieniądze na odpowiednie kwoty wpływały do urzędu stołecznego. W związku z tym - podkreślił - informacje, które przekazywał prezydent Rafał Trzaskowski "muszą być wyjaśnione". "Warszawa jest dużym miastem i te kwoty są ogromne" - dodał.

Reklama

Jego zdaniem "gdzieś jest jakiś błąd, który funkcjonuje". Sipiera zaznaczył również, że sprawa ta nie może zostać "na poziomie przepychanki słownej, tylko to muszą być dokumenty". Zapowiedział, że kontrola ta "nie będzie pobieżna, trzeba ją pogłębić".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje