Reklama

Reklama

Trwa kontrola kierowców przewozu osób w Warszawie. Setki mandatów, dziesiątki fałszywych praw jazdy

Kolejne działania policjantów ze stołecznej drogówki w kwestii kontroli kierowców. Tym razem ukierunkowane są one na bezpieczeństwo w przewozach osób - informuje rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Do tej pory zatrzymano 56 fałszywych praw jazdy. Były także przypadki deportacji osób przebywających na terenie kraju nielegalnie.

Rzecznik KSP zaznaczył, że jest to kolejny raz, kiedy prowadzone są działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w przewozach osób. - To działania cyklicznie od lat prowadzone na terenie Warszawy. Dzisiaj prowadzimy je wspólnie z miastem, z Inspekcją Transportu Drogowego oraz ze strażą graniczną - powiedział nadkom. Sylwester Marczak.

Kontrole kierowców w Warszawie. Policja: Przynoszą efekty

Marczak dodał, że tego typu kontrole przynoszą dużo efektów, jeżeli chodzi o wyłapywanie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo osób korzystających z przewozów, w tym m.in. przewozów na aplikacje.

Reklama

Podkreślił również, że tylko w tym roku policja zatrzymała w ramach tego typu działań, aż 56 fałszywych praw jazdy. Dodatkowo 50 osób nie posiadało uprawnień do kierowania. Nałożono również 125 kar administracyjnych dla przewoźników na aplikacje.

Policjanci wystawili także ponad 300 mandatów karnych i odholowali ponad 50 pojazdów. - Spośród skontrolowanych kierowców, aż 18 przebywało na terenie kraju nielegalnie, więc zostali deportowani - wyjaśnił Marczak. 

Reklama

Reklama

Reklama