Reklama

Reklama

Tragedia w Górze Kalwarii. Służby o szczegółach akcji

Ciała dwóch młodych ludzi, którzy kąpali się w niedzielę przy plaży w Górze Kalwarii (Mazowieckie) i zniknęli w nurcie Wisły, odnaleziono ok. kilometr od miejsca, w którym widziano ich po raz ostatni. - Dziś powinna zostać wykonana sekcja zwłok ofiar - powiedziała w środę oficer prasowa KPP w Piasecznie asp. Magdalena Gąsowska.

- Ciała ofiar niedzielnego wypadku w Górze Kalwarii zostały odnalezione ok. kilometra od miejsca, gdzie ich ostatnio widziano. Do późnych godzin wieczornych we wtorek trwały czynności policyjno-prokuratorskie z tym związane, m.in. identyfikacja zwłok - powiedziała rzeczniczka Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie.

Góra Kalwaria. Poszukiwania zakończone. W środę sekcja zwłok

Asp. Magdalena Gąsowska zaznaczyła, że dalej czynności będą prowadzone przez prokuraturę. Dziś powinna zostać wykonana sekcja zwłok ofiar.

O odnalezieniu ofiar wypadku w Górze Kalwarii informował we wtorek WOPR w Piasecznie. "W godzinach popołudniowych ciała ofiar zostały odnalezione w rejonie portu w Górze Kalwarii, przez zespół Policji i zespół Piaseczyńskiego WOPR. Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar wypadku" - czytamy w komunikacie w mediach społecznościowych.

Reklama

W poszukiwaniach od niedzieli pracowały obok policji i WOPR z Piaseczna strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie i Ochotniczych Straży Pożarnych - z Góry Kalwarii, Wojciechowic i Czernideł.

Tragedia w Górze Kalwarii. Seria utonięć w Polsce

W niedzielnym zdarzeniu w Górze Kalwarii uczestniczył też trzeci chłopak, ale udało mu się dopłynąć do brzegu.

Według wstępnych danych policji w niedzielę 19 czerwca utonęło w Polsce dziewięć osób - to najwyższa dzienna liczba takich wypadków w czerwcu - do tej pory łącznie w obecnym miesiącu odnotowano 38 utonięć. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy