Reklama

Tęczowa flaga na pomniku Jana Pawła II w Warszawie. Będzie postępowanie

Będzie postępowanie w związku z zawieszeniem tęczowej flagi na pomniku Jana Pawła II - poinformowała w czwartek (13 sierpnia) oficer prasowy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I (Śródmieście) nadkom. Robert Szumiata.

W środę (13 sierpnia) na twitterowym profilu ruchu Obywatele RP zamieszczono materiał wideo, na którym kilka osób zakłada tęczowa flagę na pomnik Jana Pawła II znajdujący się przy kościele Wszystkich Świętych na pl. Grzybowskim w Warszawie. Kiedy dwie kobiety, stojąc na postumencie, próbują założyć flagę. słychać męski głos, który zachęca, aby umieścić ją na papieskim krzyżu.

Nadkom. Robert Szumiata poinformował, że w związku z tym czynem policjanci prowadzą czynności. - Kiedy zostaną one zakończone będzie wszczęte postępowanie - powiedział.

Reklama

Pod koniec lipca na kilku pomnikach w Warszawie zawieszono tęczowe flagi. Jedną z nich umieszczono na figurze Chrystusa dźwigającego krzyż, która znajduje się przed bazyliką św. Krzyża. Policja prowadzi postępowanie w sprawie obrazy uczuć religijnych.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy