Reklama

Reklama

Szokujące odkrycie. Niebezpieczne odpady w wyrobisku po kopalni piachu

Kleje z kwasem amino-siarkowym i maleinowym zamiast trafiać do utylizacji, były zakopywane w wyrobisku po kopalni piachu. Mazowiecka policja namierzyła podejrzaną ciężarówkę, a następnie odkryła nielegalne składowisko. Sprawcy zrzucali pojemniki wprost z samochodu. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób - poinformował Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Przed kilkoma dniami policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu namierzyli samochód ciężarowy, którym miały być przewożone odpady, również niebezpieczne.

Tor z naczepą wiózł truciznę

- Kiedy tylko pojazd zjechał z drogi i dojechał do jednej z miejscowości w gminie Przytyk, policjanci rozpoczęli działania, w wyniku których czterech mężczyzn zostało zatrzymanych - poinformował Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Na Śląsku zatrzymano nielegalne odpady medyczne. Proceder trwał od lat

Reklama

- Osoby w wieku od 33 do 62 lat zostały zatrzymane na gorącym uczynku, gdy rozładowywały samochód, a następnie zrzucały beczki oraz pojemniki typu "mauzer" do wyrobiska. - Policjanci zatrzymali także 61-letniego właściciela terenu, na którym znajduje się wyrobisko poeksploatacyjne po kopalni piachu - wyjaśnił.

"Mauzery" w wyrobisku po kopalni piachu

W wykopie policjanci znaleźli 11 pojemników typu "mauzer", które prawdopodobnie zawierały kleje z kwasem amino-siarkowym i maleinowym oraz 8 sztuk 200 litrowych beczek z innymi substancjami niebezpiecznymi. 

- Na naczepie samochodu znajdującej się przy wykopie zabezpieczono pojemnik typu "mauzer", 25 beczek 200-litrowych oraz sześć beczek 25 litrowych z niebezpiecznymi substancjami - wyliczył policjant.

W Szwajcarii powstanie składowisko odpadów nuklearnych

- Z uwagi na fakt, że znalezione odpady należą do grupy odpadów niebezpiecznych w czynnościach uczestniczyli też strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Radomiu, inspektorzy z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, inspektorzy z radomskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, funkcjonariusze Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu - dodał.

Na miejscu użyty został georadar, który wskazał zmiany w glebie.

- Może to świadczyć o dużej ilości odpadów już zakopanych na tym terenie - dodał rzecznik mazowieckiej policji.

Trwa śledztwo policji i prokuratury

- Wobec mężczyzn zastosowano cztery dozory policyjne oraz jeden areszt tymczasowy. Trwają dalsze czynności policji i prokuratury w tej sprawie - podkreślił Rafał Jeżak. 

Niezaopiekowane odpady? Mafia śmieciowa je spali i zarobi na nich krocie

Dodał, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Radom-Zachód. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy