Reklama

Reklama

Strajk kobiet. Protest "Warszawa jedzie do Otwocka"

Kilkaset osób wzięło udział w czwartek (5 listopada) w proteście w Otwocku (woj. mazowieckie) przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Przedstawiciele Warszawskiego Strajku Kobiet zapowiadali to wydarzenie hasłem "Warszawa jedzie do Otwocka".

Kilkaset osób z transparentami, na których były umieszczone hasła: "Prawa kobiet", "Piekło kobiet", "Zapraszamy wypie...ć" oraz logo Strajku Kobiet przeszło ulicami Otwocka. Manifestujący skandowali "J...ć PiS i Konfederację", "Wolność, równość, prawa kobiet" oraz "Moje ciało, moja sprawa".

Zgodnie z informacją umieszczoną na Facebooku Warszawskiego Strajku Kobiet w manifestacji mieli brać udział mieszkańcy Otwocka oraz innych miejscowości powiatu otwockiego, a także warszawiacy. Wydarzenie było zapowiadane od kilku dni jako protest solidarnościowy pod hasłem "Warszawa jedzie do Otwocka".

Reklama

Wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwają od dwóch tygodni. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy